KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15121046

nr 1512 1046

George Samuel Elgood

(1851-1943), Storbritannien

Trädgårdslandskap med vattenfall. Signerad, daterad 1901. Akvarell, bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm

George Samuel Elgood, målare född 1851, död 1943.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 19 december 2022
kl 18:58:30

16/12 16:42:05 1      Vinnande bud

George Samuel Elgood

Läs mer om George Samuel Elgood